Akcje charytatywne

I Wieczór Charytatywny

W dniu 9 listopada 2017 r., w czwartkowy chłodny wieczór, w pięknej scenerii kamienicy przy ulicy Młyńskiej 12, na dziedzińcu restauracji „The Time” odbył się nasz I Wieczór Charytatywny – zorganizowany przez Stowarzyszenie 100 Kobiet Pomaga Poznań oraz Fundację Parasolka. Przybyło na niego około 180 gości, a wśród nich znamienici przedstawiciele różnych środowisk – wszystkich połączyła chęć niesienia pomocy.

Pierwszą część wieczoru uświetnił recital Juli Rybakowskiej w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego „Osiecka. Byle nie o miłości”. Występ odbył się na zewnętrz, o czym zdecydowały władze Teatru Nowego z Poznania. Julia i jej wykonanie „Niech żyje bal” każdego przyprawiło o dreszcze!

Po recitalu przyszła kolej na pełną emocji aukcję, którą znakomicie poprowadził aktor Mariusz Zaniewski. A wszystko po to, aby zebrać środki na zakup samochodu marki Volkswagen Transporter T9 dla Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu.

Na aukcji można było wylicytować m. in. prace autorstwa Szymona Brodziaka, Sergiusza Pawlaka, Miłosza Bronisza, Michała Pazia i Agaty Bieleń, koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, koszulkę Dariusza Michalczewskiego z autografem, dwuosobowe zaproszenie na premierowe przedstawienie Teatru Kwadrat ,,Otwarcie Sezonu”
z podpisami Ewy Kasprzyk i Daniela Olbrychskiego grających główne role, voucher na wizytę u lekarza gwiazd – dr. Krzysztofa Gojdzia w Holistic Clinic w Warszawie, koszulkę Mariusza Czerkawskiego
z autografem oraz książkę z jego biografią opatrzoną autografem, godzinny trening z Katarzyną Bujakiewicz oraz weekend z samochodem Porsche Macan (zatankowanym do pełna).

Podczas samej aukcji zebraliśmy kwotę 40.800,00 zł! Kolejne 888,00 zł udało się uzbierać naszej młodzieży do puszek. Po podsumowaniu wpływów z cegiełek, darowizn oraz rozliczeniu kosztów pracy teatru i budowy zadaszenia na czas event’u, obliczyliśmy, że udało nam się ubierać niebagatelną kwotę 63.312,81 zł! Jednak koszt zamówionego samochodu dostawczego, nawet po rabacie udzielonym przez Volkswagen Poznań, wynosił niemal 100 tys. zł. Rozpoczęliśmy więc działania, aby pozyskać dodatkowe środki. Ze wsparciem przyszło wielu darczyńców, takich jak Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych J. Małecki, M. Chmielowski,
J. Grazjer s.c. czy spółka TFP sp. z o.o. z siedzibą w Dziećmierowo.

Po roku intensywnego gromadzenia środków, udało się wreszcie uzbierać całą kwotę. W dniu 8 stycznia 2019 r. nowy, dziewięcioosobowy Volkswagen został uroczyście przekazany Centrum Wspierania Rodzin Swoboda. Samochód ma posłużyć podopiecznym z domu dziecka jako codzienny środek transportu, dzięki któremu dzieci będą mogły pojechać choćby na basen, a także ułatwić organizację dalszych wyjazdów.