Akcje charytatywne

Tatrzański Park Narodowy oraz Aquapark Bukowina

W dniach od 9 do 12 października 2022 roku Fundacja zorganizowała wyjazd w Tatry, w którym udział wzięło 17 dzieci z Domu Dziecka – Centrum Wspierania Rodzin Swoboda w Poznaniu.

Celem wyjazdu było pokazaniem młodym podróżnikom uroków polskich gór i przyrody – pomagał nam w tym zawodowy przewodnik TPN Jaśek Krzeptowski-Sabała, oprowadzając po najciekawszych miejscach, opowiadając niesamowite historie i odpowiadając na nieraz bardzo trudne pytania dzieci. Dowiedzieliśmy się między innymi, że skały w parku mają 350 mln lat!

Wieczory w schronisku Murowaniec spędzaliśmy z podróżniczką Dorotą Chylińską, która przygotowała dla nas barwne opowieści i pokazy zdjęć z jej podróży po całym świecie. W ciągu dnia, dzięki wspaniałej pogodzie, udało nam się zwiedzić sporą część parku odwiedzając Kasprowy Wierch, Beskid, Liliowe, Świnicką Przełęcz, Mały Kościelec, Karb – podziwiając po drodze uroki Czarnego Stawu Gąsienicowego. Z resztą nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, w śród których znalazły się spotkania z górskimi kozicami. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o wyjątkowym, ciepłym przyjęciu naszej grupy przez obsługę Schroniska Murowaniec oraz niezastąpioną pomoc leśniczych TPN, którzy zadbali o transport naszych bagaży. Wyjazd zwieńczyła wizyta w Aquaparku w Bukowinie, z którego dzieci wywiozły niezapomniane wrażenia. Ogromne podziękowania należą się naszym sponsorom: Aquanet Poznań, Geo-Kart Geodezja, spółce Airpress, McDonald’s, Leśniczówce RetroBar.

Dzieciaki już planują kolejne wyprawy 😊

skontaktuj się z nami